Виробнича практика студентів-географів III курсу Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна передбачає роботу студентів на кафедрі фізичної географії та картографії з відвідуванням профільних підприємств, установ, закладів, організацій міста Харкова (гідрометеорологічних, геоекологічних, топографо-геодезичних, картографічних, туристичних, освітніх, управлінських та інших) згідно затвердженого графіку, а також ознайомлення з туристично-рекреаційним потенціалом міста Харкова (Харківської області).
Основна частина практики-робота студентів в установах, закладах, організаціях згідно укладених угод, включаючи ознайомлення зі структурою установи, напрямами діяльності та особливостями технологічного процесу; виконання завдання від установи (виробництва). Також студенти працюють у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка та самостійно шукають джерела для написання огляду літератури за темою науково-дослідної роботи.
Базами виробничої практики є профільні виробничі, наукові та освітні установи, організації, підприємства, діяльність яких дотична до освітньо-професійних програм «Фізична географія, моніторинг і кадастр природних ресурсів» і «Картографія, геоінформатика і кадастр», з якими у Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна укладені договори на співробітництво та проведення виробничої практики. Ці підприємства повинні мати кваліфіковані кадри та матеріально-технічну базу для забезпечення якісної підготовки студентів у межах виробничої практики.
Індивідуальні завдання на виробничу практику розробляються і надаються кожному студенту окремо його науковим керівником від кафедри фізичної географії та картографії. Вони включають завдання на огляд фахової літератури за темою науково-дослідної роботи студента. Результати виконання індивідуального завдання входять до звіту з виробничої практики. У залежності від тематики науково-дослідної роботи студента текстова частина індивідуального завдання супроводжується відповідними ілюстраціями (картами, схемами тощо).
Звіт з виробничої практики повинен охоплювати результати всіх етапів проходження практики та включати наступні розділи:
• Опис установи, що є базою проходження практики. Робота в установі.
• Огляд літератури за темою науково-дослідної роботи студента.
• Список використаних джерел.
Також студенти зобов’язані надати щоденник практики, який є документальним підтвердженням роботи студента у профільній установі (з відгуком, оцінкою, підписом керівника від установи, печаткою).