Офіційний сайт – http://st.kharkov.ua/


Харківська обласна станція юних туристів є центром навчально-виховної, методичної, масової роботи з туризму та краєзнавства серед учнівської молоді. Згідно з наказом № 166 Міністерства освіти від 30.08.1991 р. Харківська облСЮТур — найбільша в Україні серед позашкільних закладів такого типу.

Сьогодні Харківська обласна станція юних туристів – сучасний позашкільний заклад освіти, де створена та активно діє модель туристського навчально-оздоровчого комплексу.

Пріоритетні напрями діяльності педагогічного колективу обл-СЮТур:

• розвиток видів туризму; удосконалення форм краєзнавчої роботи;

• робота з обдарованими дітьми, в т.ч. із сільської місцевості;

• підготовка кадрів для подальшої роботи з дітьми;

• оздоровлення дітей, організація їх змістовного дозвілля;

• профорієнтаційна діяльність;

• довузівська підготовка;

• екскурсійна діяльність.

За вагомий внесок у розвиток туристсько-краєзнавчого руху серед учнів та педагогічних працівників області у 2001 році колектив обласної станції юних туристів нагороджений Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації.

Харківська обласна станція юних туристів була відкрита на підставі рішення виконавчого комітету Харківсь¬кої обласної ради народних депутатів № 1803 від 22.10.1951 р. як дитяча екскурсійно-туристська база (ДЕТБ).

На підставі рішення Ради Міністрів УРСР № 1522 від 22.05.1952 р. ДЕТБ була перейменована в Харківську дитячу екскурсійно-туристську станцію (ДЕТС).

Згідно з наказом Міністерства освіти СРСР № 164 від 12.01.1976 р. Харківська облДЕТС була перейменована в Харківську обласну станцію юних туристів. 55 років тому колектив ОблСЮТур складався з 5 чоловік, у 2006 р. – 46 чоловік. Серед працівників станції – заслужений працівник народної освіти України, 6 відмінників освіти України, 2 кандидати наук, майстер спорту міжнародного класу, майстри та кандидати в майстри спорту, судді республіканської категорії з туризму.

У 91 гуртку 16 найменувань навчається близько 1500 учнів. Станція юних туристів складається з таких струк¬турних підрозділів: відділ туризму та спортивного орієнтування, краєзнавчий відділ, екскурсійний відділ, турбаза, бухгалтерія.

Усіх, хто бажає і любить мандрувати, вивчати історію,
географію, культуру, побут, природу нашого краю,
запрошуємо відвідати унікальний позашкільний заклад
Слобожанщини – Харківську обласну
станцію юних туристів.