В продовження Експедицій вихідного дня на кафедрі знов найщиріші прихильники географії зібралися разом для поширення знань і досвіду. Цього разу тематика була обрана «екзотична» – вступ до принципів отримання і інтерпретації радарних даних дистанційного зондування для фахових потреб. З огляду на величезний пласт інформації, запланований до розгляду, Експедиція була проведена у вигляді 2 зустрічей – 17 та 24 листопада 2024 року. Традиційно, в експедиції взяли участь представники різних освітніх програм (2-4 курсів і 1 курсу магістратури спеціальності 106 Географія та 014.07 Середня освіта (Географія); освітньо-професійних програм: «Фізична географія, моніторинг і кадастр природних ресурсів»; «Картографія, геоінформатика і кадастр»; «Географія, природознавство та спортивно-туристська робота»; «Географія рекреації та туризму»; «Географія. Природознавство. Економіка. Туристська робота»; «Картографія, геоінформаційні системи і дистанційне зондування Землі»; «Географія, Людина і природа та туристська робота»), випускники та співробітники кафедри фізичної географії та картографії.

Радарні дані – одне із найбільш специфічних джерел інформації про географічний простір, унікальне і за природою радарного відгуку від об’єктів на поверхні Землі, так і за незалежністю від хмарності. Експедиції було присвячено самим основам отримання радарних зображень земної поверхні, принципи формування просторової роздільної здатності в двох напрямках, спотворення, що виникають при цьому.

Окремо було розглянуто питання інтерпретації отриманих знімків, залежність довжини хвилі і поляризації сигналу від характеру поверхні Землі, що є основою поляриметрії – цілого напрямку аналізу, особливо корисного для географів. Були розглянуті і основні поляриметричні індекси, що потенційно можуть бути використані для аналізу рослинності.

Після основної теми учасники також обговорили додаткові питання.

Кафедра щиро радіє, що інтерес до фаху і складних речей в ньому не вщухає.

Якщо у вас є бажання отримати запис відео зустрічі, радимо звертатись до організаторів:
доц., к.п.н. Катерина БОРИСЕНКО k.borysenko@physgeo.com
завідувач лабораторії ГІС і ДЗЗ Владислав ПОПОВ admin@physgeo.com

Щиро дякуємо усім шановним, хто долучився до заходу – і до зустрічі на наступній експедиції!