Для забезпечення навчального і наукового процесів кафедри лабораторією ГІС і ДЗЗ встановлено стаціонарний пункт ГНСС-спостережень, що надає можливості не тільки демонстрацію студентам принципів і можливостей супутникової геодезії, але й ставить на меті забезпечити кафедру високоточною навігацією за технологією Real Time Kinematic (RTK). Ця технологія має точність визначення розташування з сантиметровою точністю, там може використовуватися на практичних заняттях, навчальних польових практиках, експедиціях вихідного дня і науковій роботі.
Засади точного позиціонування ґрунтуються на точному місцеположенні перманентної станції (з міліметровою точністю). Співробітники лабораторії ГІС і ДЗЗ для визначення початкової точної прив’язки в ECEF виконали розрахунки за методикою PPP-AR з використанням фінальних ефемерид супутникових систем, даних бортових годинників супутників, стану іоносфери та інших необхідних параметрів.
Станцію побудовано на новому чипі LC29HBS від Quectel, в якості ГНСС-антени використано бюджетне рішення STARF-GGGB30-02. Здійснюється прийом усіх глобальних навігаційних супутникових систем (GPS+GLO+GAL+BDS) в частотах L1 та L5 з частотою 1 Hz (1 вимірювання в секунду). Хоча продуктивність і чутливість приймача, безумовно, поступається дорогим рішенням, але функціонал може повністю покрити навчально-наукові потреби.
До бази в лабораторії також було виготовлено і ровер з використанням LC29HDA, до якого в якості польового контролера можна під’єднувати будь-який смартфон або КПК з програмним забезпеченням.
Для забезпечення передачі диференційних поправок від бази до ровера було налаштовано власний NTRIP-кастер. Наразі, кастер працює у закритому режимі, із міркувань безпеки.