«Чарівний ліхтар А. М. Краснова» — це проект, що має на меті познайомити відвідувачів сайту з демонстраційними матеріалами (діапозитивами) кінця XIX — початку ХХ століть, колекцію яких почав збирати в часи свого керівництва кафедрою Андрій Миколайович Краснов. Ця колекція досі дбайливо зберігається на нашій кафедрі.

У Російській імперіі такі діапозитиви вироблялися серійно на декількох невеличких мануфактурах, зокрема «Художетсвенная мастерская Л. М. Соколова», «Картины для вошебныхъ фонарей С. А. Баранова», «Московская мастерская картинъ для волшебнаго фонаря А. Ф. Анцыферовой», що й представлені у нашій колекції.

Для демонстраці діапозитивів використовувався простий проекційний апарат, що в якості джерела світла на спочатку використовув звичайні лампади, а потім оснащувався лампами розжарювання. Цей апарат дістав дуже романтичну назву — «чарівний ліхтар».

І хоча технічний прогрес сьогодні пропонує нам небачені досі можливості демонстраційної техніки, слайди для «чарівного ліхтаря» залишаютсья безцінним історичним, культурним та традиційно значущим надбанням для кафедри. Запрошуємо Вас доторкнутися до учбових матеріалів часів Андрія Миколайовича та уявити, як він віртуозно вів свої знамениті лекції з їх використанням.

Оцифровування діапозитивів продовжується, з першою частиною можна ознайомитися нижче. Для збільшення зображення натисніть на мініатюру слайда.