Кафедра здійснює підготовку магістрів за спеціальністю «Науки про Землю». Магістри отримують можливість працевлаштування, в залежності від того, яку спеціалізацію вони обирають: «Географія», «Гідрометеорологія», «Конструктивна географія і раціональне використання природних ресурсів», «Картографія, ГІС та ДЗЗ», «Землеустрій, кадастр і моніторинг земель», «Географічне краєзнавство і туризм», а також діє аспірантура зі спеціальностей «Географічна картографія» та «Конструктивна географія і раціональне природокористування».

Для вступу до бакалавріату необхідно мати сертифікати ЗНО з української мови та літератури, історії України, географії або іноземної мови (англійська, німецька, французька, іспанська). Строк навчання 4 роки.

Строк навчання магістрів 1,5 роки. Для вступу до магістратури необхідно здати іспити:

— магістратура з «Географії» — географія, іноземна мова. Для вступників — не бакавларіатів — додатковий іспит з «Економічної та соціальної географії» (письмово).

— магістратура з «Географії рекреації та туризму» — географія краєзнавства та туризму, іноземна мова. Додатковий іспит з географії (для вступників, що мають диплом бакалавра не з географії).

Випускники кафедри працюють керівниками середньої ланки освіти, спеціалістами у географічних, гідрометеорологічних, екологічних і природоохоронних установах і підприємствах, у науково-дослідних інститутах, у державних і приватних установах і підприємствах картографо-геодезичного, земельно-кадастрового, туристичного і краєзнавчого профілів, у державних органах влади.

Завідує кафедрою доктор географічних наук, професор Голіков Артур Павлович.


Контактна інформація:

Кафедра фізичної географії та картографії (ауд. 4-73), факультет геології, географії, рекреації і турізму, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, пл. Свободи, 4, м. Харків, Україна, 61022

Телефони кафедри:
+38(057)707-55-60 — кімната викладачів кафедри.

Електронна пошта — physgeo@karazin.ua